Novinky
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Rozdiel medzi KOZMECEUTIKAMI a KOZMETIKOU?

V čom sa líšia Kozmeceutiká od Kozmetiky?

Kozmeceutiká obsahujú také aktívne látky, ktoré môžu ovplyvňovať fyziologické procesy v ľudskej koži.

 

Vysoká koncentrácia týchto látok môže vyvolať až terapeutický efekt.Zavisí od obsiahnutých zložiek to môže byť účinnok proti lupinám,zmierňujúci ekzém alebo akné.Môže stimulovať regenáciu, zmierňovať pigmentové škvrny,celulitídu a strie.Ovplyvňujú aj stárnutie pokožky.

Na ich výrobu sa používajú najnovšie objavy v oblasti biotechnológie a farmatológie.


Ich zloženie býva často výsledkom vedeckých objavov a aktívne látky predstavujú látky, ktorých výrobný proces je chránený patentom. 

K aktívnym zložkám,ktoré dodávajú prípravkom terapeutický účnnok patria napr.vitamíny ako sú retinol a deriváty tokoferolu, lipozomálne formy kys.askorbovej a pantenol, flavonoidy, deriváty kys.alfa a gama-linolénovej a kys.arachidonovej.

Špeciálnu skupinu kozmeceutík predstavujú biotechnologické prípravky, ako sú peptidy s nízkou molekulovou hmotnosťou ako tie, ktoré sú napr.v  alebo oligosacharidy, ktoré zasahujú do procesov v bunkách.


Obsah týchto vysoko koncetrovaných látok s výnimočnými účinkami spôsobuje, že sa kozmeceutiká stávajú rozdielom medzi každodennou starostlivosťou, ktorá je dospupná pre každého a estetickou medicínou.

 

Napríklad náš SYN AKE® obsahuje neuropeptid, ktorý napodobňuje pôsobenie toxínu v hadom jede.Dáva efekt botox-like avšak bez injekcií.

Používaním kozmeceutík si môžete podporiť alebo udržať efekt z procedúr v salónoch.


Kozmeceutiká sú prípravky medzi kozmetikou a liekmi.Obsahujú také aktívne látky a také koncentrácie látok, ktoré majú liečivý vplyv na pokožku,vlasy a nechty.

Hoci same o sebe neliečia ale môžu urýchliť, uľahčiť a odporiť liečebný proces a zabrániť aj prípadnej recidíve.

Všetky produkty LARENS nesú názov KOZMECEUTIKÁ.

            Copyright 2016 - 2020 © LARENS KOZMECEUTIKÁ